Lubomíra Sonková se narodila 15.6.1952 v Olomouci.
Herectví studovala nejprve na hudebně-dramatickém oddělení Státní konzervatoře Brno a pak na JAMU, kde absolvovala v roce 1974.
Po studiích se stala členkou činoherního souboru Národního divadla Brno (dříve Státní divadlo 1974-1991) a od roku 1991 působí ve svobodném povolání a věnuje se především pedagogické práci. Od roku 1992 je pedagožkou na JAMU v Brně, kde se zaměřuje hlavně na výchovu mladých operních pěvců. Vedle toho se věnuje také načítání audioknih, dabingu, recitaci a moderování hudebních pořadů.
Před kamerou se poprvé objevila v roce 1972 jako Věra v televizním filmu UPROSTŘED BABÍHO LÉTA VE STEPI ZAHOUKAL VLAK. Na obrazovkách byla k vidění v řadě inscenací natáčených brněnským televizním studiem, několika televizních filmech, cyklu BAKALÁŘI a také v seriálech DETEKTIV MARTIN TOMSA, KONEC VELKÝCH PRÁZDNIN, ČETNICKÉ HUMORESKY, ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a VYPRÁVĚJ. Její jedinou prací pro film byla malá role v koprodukčním životopisném snímku KASPAR HAUSER (1993).

'; ?>

O studiu

 
Nabízíme služby dabingového i reklamního studia. Naše portfolio herců obsahuje desítky rozličných mužských, ženských i dětských hlasů, ve většině světových jazyků. Nadabujeme dokumentární i celovečerní film. Full dabing i dabing pokrývací. Máme nespočet překladatelů, úpravců textu i režisérů. Dlouholeté zkušennosti zaručují profesionální kvalitu a dobře odvedenou práci.
Přejít k navigační liště