Narodila se v jihomoravských Valticích. Po maturitě na břeclavském gymnáziu byla přijata na studium herectví na Divadelní fakultě JAMU. Po absolutoriu se stala 1. května 1993 členkou činohry Národního divadla Brno a od počátku svého působení v „Mahence“ patřila a patří k velice často obsazovaným a velmi úspěšným členkám souboru.

Jednou z jejích prvních opravdu významných rolí byla Orsetta v Goldoniho populární komedii Poprask na laguně. Hrála Soňu v Kaločově inscenaci Dostojevského Zločinu a trestu, Princeznu v Pavlíčkových Třech vlasech dědaVševěda, Gábinku v Hrubínově Krásce a zvířeti, Haničku v Jiráskově Lucerně. V  Uhdeho a Štědroňově Pohádce máje vytvořila ústřední postavu Helenky, v  Goldoniho Treperendách hrála Catte. S dílem Williama Shakespeara se setkala v postavách Hermie ve Snu noci svatojanské, Hébe v komedii Mnoho povyku pro nic, herečky v Hamletovi a Celie v inscenaci hry Jak se Vám líbí a mnoho dalších.

Mimořádně plodné a kvalitní jsou dabingové aktivity Jany Štvrtecké. S jejím jménem se můžeme setkat v několika desítkách zahraničních filmů a seriálů, v nichž propůjčila svůj hlas některé z hlavních hrdinek. Spolupracuje rovněž s televizí, například jako komentátorka pořadu Kuchařská pohotovost v ČT či v Autosalónu na stanici PRIMA. Účinkovala v televizním seriálu Vladimíra Michálka Okno do hřbitova.

O studiu

 

Naše nahrávací studio se vyznačuje vysoce kvalitním zvukem za použití těch nejmodernějších mikrofonů. To vše v příjemné atmosféře studia za velmi příznivé ceny. Jsme schopni Vám kvalitně natočit nejen rockové, folkové nebo metalové album, ale i mluvené slovo či reklamu, případně zachytit významné události Vašeho života na profesionální videokameru.
Více v rubrice "o nás"...

Přejít k navigační liště