Ukázka:

 

 

 

Herec a dabér Daniel Dítě se narodil v Novém Městě na Moravě, v nedalekém Žďáře nad Sázavou vystudoval strojní průmyslovku, tehdy také začal hrát ochotnické divadlo. Odtud po maturitě vedla jeho cesta ke studiu herectví na brněnské JAMU. Již jako adept herectví spolupracoval s legendárním Divadlem Na provázku a hrál například ve slavné Baladě pro banditu. Janáčkovu akademii múzických umění absolvoval v roce 1977 a do prvního profesionálního angažmá nastoupil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde zaujal hlavní rolí ve hře Muž jako muž.

Ještě v Brně začal spolupracovat s tamním televizním studiem, menšími rolemi se pak vracel ke spolupráci s brněnskými herci, což byly zároveň jeho první výstupy ve filmu (BALADA PRO BANDITU, 1979; KALAMITA, 1981). Jako tělocvikář, o nějž se zajímá sestra hlavního hrdiny, se pak objevil v dětském filmu VÝBUCH BUDE V PĚT (1984). Mezitím také absolvoval vojenskou službu, kterou strávil jako konferenciér Armádního uměleckého souboru. Poté znovu krátce působil v Divadle Na provázku a v souboru Satirické divadlo Večerní Brno, nějakou dobu byl i bez stálého angažmá a tehdy se zvýšila jeho participace ve filmu i televizi.

V letech 1985-1991 byl Daniel Dítě členem činohry Státního divadla v Brně a na jeho jevišti vytvořil řadu různorodých a divácky vděčných rolí (Cyrano z Bergeracu, Vajíčko, Radúz a Mahulena, Hodina mezi psem a vlkem). Ve filmu tehdy nehrál, početné příležitosti mu ale opět nabídla brněnská televize. V roce 1991 opustil stálé divadelní angažmá a tři roky žil a pracoval v Itálii zcela mimo oblast kultury.

Po návratu do České republiky v polovině devadesátých let se začal uplatňovat výhradně v dabingu, původně jen jako herec, dnes je i vyhledávaným dabingovým režisérem. Proslavilo jej například namluvení Davida Hasselhoffa v seriálu POBŘEŽNÍ HLÍDKA nebo Jürgena Heinricha v krimiseriálu WOLFFŮV REVÍR, pro uvedení na různých televizích nadaboval také desítky filmů. V poslední době jsme jej mohli slyšet v populárním sitcomu ZOUFALÉ MANŽELKY, pro televizi Nova režíroval české znění seriálů PLASTICKÁ CHIRURGIE, S.R.O. a KRIMINÁLKA MIAMI. Menší role odehrál také v několika českých seriálech.

O studiu

 

Naše nahrávací studio se vyznačuje vysoce kvalitním zvukem za použití těch nejmodernějších mikrofonů. To vše v příjemné atmosféře studia za velmi příznivé ceny. Jsme schopni Vám kvalitně natočit nejen rockové, folkové nebo metalové album, ale i mluvené slovo či reklamu, případně zachytit významné události Vašeho života na profesionální videokameru.
Více v rubrice "o nás"...

Přejít k navigační liště